Warden, nowy biom oraz inne nowości w „strasznym snapshocie“ Minecraft 1.19

· Przeczytasz w 3 min
Warden, nowy biom oraz inne nowości w „strasznym snapshocie“ Minecraft 1.19

Przed nami jeden z pierwszych z długo wyczekiwanych snapshotów, które małymi krokami wprowadzają zapowiadane zmiany w aktualizacji Minecraft 1.19 The Wild Update. W tym artykule skoncentrujemy się na zmianach tylko w tej migawce, jeśli jesteś zainteresowany nowościami w kolejnej dużej aktualizacji Minecraft, sprawdź nasz wpis Wszystko o Minecraft 1.19 - The Wild Update.

Lista zmian w snapshocie

Deep Dark

Deep Dark

Deep Dark (głęboka ciemność) to biom pokryty przez określone bloki, praktycznie bez naturalnego oświetlenia. Jedyny mob jaki może się tutaj zespawnować, to Warden.

Starożytne miasto

Ancient City "Starożytne Miasto"

Starożytne miasto to wygenerowana struktura znajdująca się w Głębokiej Ciemności, zawierająca skrzynie z przedmiotami, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Składa się z długich korytarzy z wełnianą podłogą (aby zapobiec wibracjom, które denerwują Warden'a), a także z kilku mniejszych ruin po bokach głównych korytarzy, które zawierają 1-2 skrzynie z łupami. W centralnym punkcie całej struktury znajduje się duża prostokątna struktura przypominająca głowę Wardena. Centralna struktura zawiera również wzmocniony deepslate, który jest nie do zdobycia w trybie Survival.

Sculk Sensor

Sculk Sensor

Sculk Sensor jest blokiem, który wykrywa wibracje spowodowane przez graczy i emituje sygnał redstone. Blok może być wydobywany za pomocą każdego narzędzia, ale motyki są najszybsze. Uzyskuje się go wydobywając za pomocą motyki zaczarowanej jedwabnym dotykiem, w przeciwnym razie wypadną jedynie punkty doświadczenia (exp).

Sculk

Blok Sculk

To nowy dekoracyjny blok, z którego wypadają punkty doświadczenia (exp). Można go zebrać za pomocą narzędzia z jedwabnym dotykiem.

Sculk Vein

Sculk Vein

Sculk vein jest blokiem generowanym przez katalizatory sculk jako część procesu bloomingu, czyli rozrastania biomu. Może być umieszczony na każdej stronie bloku, tak jak narośle.

Sculk Catalyst

Katalizator Sculk jest blokiem, który rozsiewa biom Sculk wokół niego, gdy mob zostanie zabity w pobliżu.

Sculk Shrieker

Sculk Shriker

Sculk shriekers mogą "krzyczeć" po włączeniu, co może nastąpić przez nadepnięcie na nie, aktywację pobliskiego czujnika sculk lub aktywację sygnału redstone. Daje to wszystkim graczom w promieniu 40 bloków efekt ciemności na 12 sekund. Shriekery mają 10 sekundowy czas odnowienia.

Jeśli sculk shrieker jest aktywowany, tworzy poziom "ostrzegawczy", aby zaalarmować Strażnika. Strażnik pojawi się, gdy poziom ostrzegawczy osiągnie 3 poziom. Jeśli żaden z Shriekerów nie zostanie aktywowany, poziom ostrzeżenia spada co 10 minut.

Reinforced Deepslate

Reinforced Deepslate

Wzmocniony deepslate nie jest możliwy do zdobycia przez jedwabny dotyk i jest dostępny tylko poprzez tryb Creative lub komendy. Można ją jednak pchać za pomocą tłoka. Jest praktycznie niezniszczalny.

Darknes "Ciemność"

Darknes "Ciemność"

Jest to nowy efekt unikalny dla Wardena, który obniża pobliskiemu graczowi poziom widoczności, gamme i jasność światła.

Swift Sneak

Swift Sneak to nowy typ enchantu, który umożliwia szybsze skradanie się, dzięki czemu ogranicza szanse na zdenerwowanie Wardena.

Jak pobrać ten snapshot?

  1. Wypadkuj pobrany zip do katalogu versions.
  2. Dodaj nowy profil z wersją taką samą jak nazwa pliku zip w launcherze.
  3. Uruchom grę.