Wszystko o Minecraft 1.19 - The Wild Update

· Przeczytasz w 4 min
Wszystko o Minecraft 1.19 - The Wild Update

W oczekiwaniu na nadchodzącą aktualizacje Minecraft 1.18 poznaliśmy zmiany, które zostaną wprowadzone w przyszłych wersjach gry.

W ten weekend odbył się Minecraft LIVE, na którym pokazano, w jaki sposób będzie się zmieniała mechanika gry w najbliższym czasie. W przypadku wersji 1.17, która miała być największą aktualizacją zdecydowano o rozbiciu jej na dwie, co spotkało się ze zrozumieniem ze strony społeczności gry. Zmiany, które były zaplanowane przez Mojang okazały się zbyt duże, a wprowadzenie ich z błędami wiązałoby się z masą skarg od społeczności. Główną nowością miała być oczywiście wysokość świata, która została powiększona o 128 bloków!

Jakie zmiany przyniesie The Wild Update?

Na początku warto zaznaczyć, że prezentowane zmiany są jedynie częściowe, a developerzy stale pracują nad udoskonalaniem zaplanowanych zmian.

Łódka ze skrzynią

Pierwszą z najbardziej wyczekiwanych zmian jest wprowadzenie skrzynek do łódek. Dzięki temu gracze dostaną możliwość łatwego transportu przedmiotów przez oceany lub rzeki. Należy pamiętać, że skrzynka w łódce ograniczy ilość dostępnych miejsc siedzących do 1, co jest dość logiczną zmianą, ponieważ wielkość łódek nie zostanie zmodyfikowana.

Łódki ze skrzynkami

Starożytne miasta

Programiści chcą dodać odrobine klimatu do mrocznego biomu, a rozwiązaniem stały się starożytne miasta generowane pod ziemią w ogromnych jaskiniach.

Starożytne miasta

Sculk catalyst

Sculk catalyst to nowy rodzaj bloku, który wykrywa śmierć moba w pobliżu. Sprawia to, że jeden z pobliskich bloków zostaje zamieniony w sculk sensor, dzięki czemu biom samoczynnie się rozrasta.

Sculk catalyst

Allay

Skrzydlaty Allay - Minecraft LIVE 2021
Czas do głosowania na kolejnego moba zbliża się wielkimi krokami, a kolejnym z trzech mobów, które zostały zaprezentowane na wydarzeniu Minecraft LIVE 2021 jest Allay. Allay jest mobem z wieloma zainteresowaniami. Jeśli dasz mu jakiś przedmiot, zbierze więcej takich samych lub podobnych przedmiotów,…

Sculk Shrieker

Kolejnym nowym blokiem zaprezentowanym podczas wydarzenia Minecraft LIVE jest sculk shrieker, który będzie można znaleźć w starożytnych miastach. Jeśli zostanie aktywowany przez gracza lub pobliski Sculk Sensor nada on sygnał świetlny oraz dźwiękowy, a następnie nałoży na gracza efekt ciemności. Jeśli blok będzie aktywowany zbyt często zespawnuje nowego moba - Wardena.

Sculk Shrieker

Warden

Strażnik to nowy potwór dodany do podziemnych twierdz, który jest niewidomy. Posiada za to dobry węch i wykryje gracza, jeśli ten podejdzie zbyt blisko. Ma również poczucie wibracji. Wyczuwając ruch, porusza się w kierunku jego źródła, a narośla na jego głowie grzechoczą i świecą się, podobnie jak w przypadku Sculk Sensora. Jeśli jakikolwiek pocisk (np. jajko, kula śnieżna, strzała) wyląduje w pobliżu Strażnika, mob sprawdzi miejsce, w którym aktualnie wylądował, ponieważ pocisk spowodował ruch i hałas. Ta cecha może być używana w celu odwrócenia jego uwagi. Gdy strażnik jest wystarczająco długo rozdrażniony, podąża za graczem bez przerwy, niezależnie od innych czynników rozpraszających. Warden, podobnie jak zombie pali się w świetle dziennym.

Warden w porównaniu z klasycznym golemem.

Mangrove

Mangrove to nowy rodzaj drzewa, które rośnie na bagnach, a jego system korzeniowy jest bardziej rozbudowany od klasycznych drzew występujących w grze. Główną zmianą jest sposób sadzenia drzewa, ponieważ sadzonka musi zostać umieszczona w wodzie.

Nowe drzewo Mangrove

Błoto

Pozostając w temacie bagien warto wspomnieć o nowym bloku, którym będzie błoto. Nowy blok będzie można wytworzyć za pomocą flakonu wody użytego na dircie, lub wydobywając go na biomach bagiennych. Dodatkowo możliwa jest zamiana na glinę, przez postawienie bloku błota na kamieniu naciekowym. Z tej możliwości skorzystają gracze, którzy uzyskają możliwość tworzenia np. automatycznych farm gliny.

Dom stworzony z glinianych cegieł.

Żaba 🐸

Bagna nie są w stanie obejść się bez nowego rodzaju moba, którym oficjalnie będzie żaba. Jej głównym pokarmem są świetliki, a rodzi się z kijanek, które będzie można przenosić w wiaderkach.