Co nowego w Minecraft 1.19 - The Wild Update? Sprawdziliśmy to!

· Przeczytasz w 2 min
Co nowego w Minecraft 1.19 - The Wild Update? Sprawdziliśmy to!
Minecraft 1.19

Minecraft to prężnie rozwijająca się gra typu sandbox, w której gracz wcielając się w wirtualną postać, może eksplorować świat, tworzyć własne budowle czy walczyć z innymi graczami na serwerach multiplayer.

W najnowszej aktualizacji Minecraft 1.19 "The Wild Update" (Dzika aktualizacja) doczekaliśmy się nowego potwora Wardena, dodatkowych trzech nowych biomów, w tym związanych z nimi przedmiotów oraz bloków. Największą metamorfozę przeszedł biom bagienny, który od teraz jest wzbogacony o bagna namorzynowe i nowe moby takie jak Żaba czy Allay oraz Kijanka. Spotkamy też nowy rodzaj łodzi ze skrzynką, która umożliwia szybki transport wartościowych przedmiotów po rzekach i oceanach — a te bywają dość spore.

Z nowych bloków warto wymienić: żabią lampę, żabki skrzek, namorzynowe liście, namorzynowy pień, namorzynowe deski, siewkę namorzynu, namorzynowe korzenie, namorzynowe drewno, błoto (w tym utwardzone), błotne cegły, zabłocone korzenie namorzynu, zbrojony łupek, sculk, sculkowy katalizator, sculkowe wrzeszczadło i żyły sculku.

Wprowadzono również dodatkowe przedmioty takie jak: wiadro z kijanką, fragment płyty, płyta muzyczna nr. 5, odłamek pogłosu, kompas powrotu, kozi róg, namorzynowa łódka i 4 nowe jajka spawnujące (Allay, kijanka, żaba, Warden).

Warden, nowy biom oraz inne nowości w „strasznym snapshocie“ Minecraft 1.19
Przed nami jeden z pierwszych z długo wyczekiwanych snapshotów, które małymikrokami wprowadzają zapowiadane zmiany w aktualizacji Minecraft 1.19 The WildUpdate. W tym artykule skoncentrujemy się na zmianach tylko w tej migawce, jeślijesteś zainteresowany nowościami w kolejnej dużej aktualizacji M…

Usunięto również ponad 130 błędów w wydanych snapshotach przed wydaniem oficjalnej wersji Minecraft 1.19.