Silniki Minecraft 1.17 | 1.17.1 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity i inne...

Silniki Minecraft 1.17 | 1.17.1 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity i inne...

Podstawą każdego serwera Minecraft jest dobór odpowiedniego silnika, który jest idealną bazą do dalszej rozbudowy Twojego projektu. W tym krótkim poście przedstawię najpopularniejsze silniki Minecraft na wersje 1.17. Zapraszam do lektury!

Zmiany w Minecraft 1.17

Minecraft 1.17 “Caves & Cliffs” - zmiany i nowości
Nie możesz się doczekać wydania aktualizacji Minecrafta 1.17? Od lat gracze Minecrafta prosili o dużą aktualizację zapomnianych podziemnych obszarów – które możesz je znać jako jaskinie. Tak naprawdę nie zmieniły się tak bardzo od czasu premiery pierwszych wersji Minecrafta ponad dekadę temu, podcza…

Spis silników

Vanilla

Serwer vanilla to silnik tworzony przez Mojang, który nie obsługuje pluginów oraz dodatkowych optymalizacji. Idealnie nadaje się do gry ze znajomymi w 3 do 5 osób.

Spigot

Spigot to jeden z popularniejszych silników Minecraft zawierający podstawowe optymalizacje oraz wsparcie dla pluginów.

PaperSpigot

PaperSpigot to fork silnika Spigot, który oferuje dodatkową optymalizacje rozgrywki oraz mechanik gry. Idealnie pasuje do większych serwerów, które mają problemy z lagami.

Tuinity

Tuinity to fork silnika PaperSpigot, który posiada kilkanaście autorskich poprawek usprawniających optymalizacje samego serwera, jak i rozgrywki graczy.

Poradnik dotyczący optymalizacji serwera

Optymalizacja serwera Minecraft 1.12.2 - 1.16.5 / 1.17
Wstęp… Optymalizacja jest czynnikiem złożonym, który zależy od konfiguracji naszego serwera oraz maszyny, która go hostuje. Wybierając hosting unikajcie ofert używających frazy nielimitowany ram, ponieważ taki nie istnieje. Minecraft nie dzieli się na wersje gorsze, ani lepsze. Każdy serwer można do…

Share Tweet Send
0 Komentarze
Pomyślnie zasubskrybowałeś PluginyBukkit.pl
Wspaniały! Następnie zakończ płatność, aby uzyskać pełny dostęp do PluginyBukkit.pl
Witamy spowrotem! Logowanie powiodło się
Wszystko git! Twoje konto jest w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do całej zawartości.