Silniki Minecraft 1.17 | 1.17.1 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity, Purpur

· Przeczytasz w 3 min
Silniki Minecraft 1.17 | 1.17.1 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity, Purpur

Podstawą każdego serwera Minecraft jest dobór odpowiedniego silnika, który jest idealną bazą do dalszej rozbudowy Twojego projektu. W tym krótkim poście przedstawię najpopularniejsze silniki Minecraft na wersje 1.17. Zapraszam do lektury!

Zmiany w Minecraft 1.17

Minecraft 1.17 “Caves & Cliffs” - zmiany i nowości
Nie możesz się doczekać wydania aktualizacji Minecrafta 1.17? Od lat gracze Minecrafta prosili o dużą aktualizację zapomnianych podziemnych obszarów – które możesz je znać jako jaskinie. Tak naprawdę nie zmieniły się tak bardzo od czasu premiery pierwszych wersji Minecrafta ponad dekadę temu, podcza…

Spis silników

Ten spis jest stale aktualizowany o poprawione wersje silników Minecraft, z uwagi na wykrytą niedawno lukę w zabezpieczeniach jednej z bibliotek, na których bazuje gra. W przypadku silników z dopiskiem (wymaga łatki) wymagany jest dodatkowy patch, o którym wspomniano w poniższym wątku.

Minecraft: potężna luka zabezpieczeń. Dotyczy również serwerów.
W ostatnim czasie na świat ukazała się bardzo niebepieczna luka w grze Minecraft, która pozwala na zdalne wywołanie kodu na maszynie dowolnego gracza. Firma Mojang zidentyfikowała lukę w postaci exploita w Log4j - popularnej bibliotece logowania Java. Dotyczy ona wielu usług - w tym Minecraft Java E…

Vanilla

Serwer vanilla to silnik tworzony przez Mojang, który nie obsługuje pluginów oraz dodatkowych optymalizacji. Idealnie nadaje się do gry ze znajomymi w 3 do 5 osób.

Spigot

Spigot to jeden z popularniejszych silników Minecraft zawierający podstawowe optymalizacje oraz wsparcie dla pluginów.

PaperSpigot

PaperSpigot to fork silnika Spigot, który oferuje dodatkową optymalizacje rozgrywki oraz mechanik gry. Idealnie pasuje do większych serwerów, które mają problemy z lagami.

Tuinity

Tuinity to fork silnika PaperSpigot, który posiada kilkanaście autorskich poprawek usprawniających optymalizacje samego serwera, jak i rozgrywki graczy.

Purpur

Purpur to fork silnika Tuinity, który celuje w dogłębną optymalizacje serwera, dzięki czemu umożliwia obsługę większej liczby graczy online na identycznym serwerze fizycznym.

Poradnik dotyczący optymalizacji serwera

Optymalizacja serwera Minecraft 1.12.2 - 1.16.5 / 1.17
Wstęp… Optymalizacja jest czynnikiem złożonym, który zależy od konfiguracji naszego serwera oraz maszyny, która go hostuje. Wybierając hosting unikajcie ofert używających frazy nielimitowany ram, ponieważ taki nie istnieje. Minecraft nie dzieli się na wersje gorsze, ani lepsze. Każdy serwer można do…