Minecraft 1.17 "Caves & Cliffs" - zmiany i nowości

· Przeczytasz w 3 min
Minecraft 1.17 "Caves & Cliffs" - zmiany i nowości

Nie możesz się doczekać wydania aktualizacji Minecrafta 1.17? Od lat gracze Minecrafta prosili o dużą aktualizację zapomnianych podziemnych obszarów – które możesz je znać jako jaskinie. Tak naprawdę nie zmieniły się tak bardzo od czasu premiery pierwszych wersji Minecrafta ponad dekadę temu, podczas gdy nowe biomy są stale dodawane do gry.

Warto nadmienić, że Minecraft 1.17+ korzysta z nowej wersji Java.

Kozy

Kozy w Minecraft pojawiają się na klifach i skaczą naprawdę wysoko, dokładnie 2 pełne bloki! Kozy są jednak dość kapryśnymi zwierzętami i jeśli wystarczająco je zdenerwujesz, wpadną na Ciebie i prawdopodobnie spadniesz (a to boli!). Możesz je wydoić i jest nawet mała szansa, że będą krzyczeć.

Koza stojąca obok wypadniętego rogu.

Kiedy Kozy wbijają się w blok, istnieje szansa, że upuszczą kozi róg, który możesz podnieść i użyć do wygenerowania tego samego dźwięku trąbienia, który słyszysz na początku najazdu na wioskę wieśniaków.

Axolotl

Axolotle

W grze Minecraft te złośliwe drapieżniki są twoimi najlepszymi przyjaciółmi podczas podwodnych przygód. Po prostu zbierz je do wiader i rozmieść dużą liczbę axolotli, aby pomóc w eksploracji podwodnych jaskiń. Będą atakować wrogów na widoku, udawać martwych, aby odzyskać zdrowie i przytłaczać potężnie moby swoją liczbą. Taka mała armia... 😅

Nowe bloki w Minecraft 1.17

Biorąc pod uwagę charakter tej aktualizacji, łatwiej jest po prostu wymienić, które bloki nadchodzą i gdzie można je znaleźć. Nowe bloki Minecrafta w wersji 1.17 to:

  • Ruda miedzi – do znalezienia pod ziemią w pobliżu szybów kopalnianych
  • Bloki naciekowe i szpiczaste – do znalezienia w jaskiniach
  • Geody ametystowe – do znalezienia w jaskiniach
  • Porosty świecące – spotykane w jaskiniach
  • Puder śnieżny – występujący na szczytach gór
  • Deepslate – do znalezienia blisko podłoża skalnego w podziemiach
  • Mech – znajduje się w skrzyniach wraków statków (można użyć mączki kostnej, aby szybko go wyhodować)
  • Świecące jagody – można je znaleźć w skrzyniach szybu kopalni
  • Azalia – użyj mączki kostnej na mchu, aby mieć szansę ją znaleźć
  • Roślina ociekowa – użyj mączki kostnej na mchu, aby mieć szansę ją znaleźć

Pamiętaj, że możesz również znaleźć niektóre z tych przedmiotów, handlując szmaragdami z wędrownymi handlarzami. Poza tymi nowymi blokami nowe tekstury rud pojawią się również w aktualizacji Minecraft 1.17. Zostały one przeprojektowane ze względu na problemy z dostępnością dla daltonistów.

Złoże kryształów i ametystu
Świecące jagody