Minecraft po cichu nawiązał do popularnego amerykańskiego YouTubera.

· Przeczytasz w 1 min
Minecraft po cichu nawiązał do popularnego amerykańskiego YouTubera.
Skin technoblade

Technoblade, amerykański twórca znany z nagrywania filmów z gry Minecraft zmarł na raka. Przed swoją śmiercią nagrał również wiadomość, którą na jego kanale w serwisie YouTube odczytał ojciec — "Jeśli to oglądasz, jestem martwy...".

Informacje o śmierci młodego YouTuber'a potwierdziła jego najbliższa rodzina, a jego oddana społeczność przeżyła istny szok. 30 czerwca 2022 roku na kanale YouTube Technoblade'a zamieszczono film, w którym jego ojciec przeczytał wiadomość napisaną przez Technoblade'a podczas jego ostatnich godzin i powiedział, że wpływy z jego sklepu zostaną przeznaczone na Sarcoma Foundation of America. Pieniądze uzyskane z filmów Technoblade'a i jego sklepu miałyby również zostać przeznaczone na sfinansowanie edukacji jego rodzeństwa w college'u, jeśli będą tego chcieli. Wideo zakończyło się pisemną wiadomością od matki Technoblade'a. Filmik ten stał się później tego samego dnia najlepiej oglądającym się filmem na platformie YouTube, przekraczając 30 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin. Alex pierwotnie planował napisać i nagrać wideo samodzielnie przed śmiercią, ale nie mógł z powodu pogarszającego się zdrowia i innych czynników.

Na swoim głównym kanale zgromadził 11 milionów subskrybentów, a jego filmy miały praktycznie dwa razy tyle wyświetleń. Jego kanał zyskał również pośmiertnie ponad 2 200 000 subskrybentów.

Firma Mojang nie ustosunkowała się w żaden oficjalny sposób do straty twórcy, który promował ich grę na skale światową przez swoje filmy. Uruchamiając launcher Minecraft Java Edition możemy zauważyć, że świnka na grafice ma założoną złotą koronę, co jest oczywistym nawiązaniem do YouTubera, którego znakiem rozpoznawczym jest właśnie to zwierzę z gry.

Fragment launchera Minecraft Java Edition

Źródła: wikipedia/reddit/youtube/własne