Jaki itemshop dla serwera Minecraft wybrać?

· Przeczytasz w 2 min
Jaki itemshop dla serwera Minecraft wybrać?

Jedną z podstawowych rzeczy, które umożliwiają rozwój serwera jest stworzenie własnego itemshopu, dzięki któremu gracze będą mogli zyskać dodatkowe przywileje na serwerze Minecraft, a właściciel serwera zyska fundusze na dalszy rozwój projektu.

W tym artykule chciałbym się skupić na kilku popularnych itemshopach umożliwiających zarabianie na serwerze Minecraft. Porównam ich funkcje, zalety oraz koszt (jeśli taki wystąpi).

1. SklepMC

SklepMC to pierwszy z itemshopów na naszej liście, który określa się jako nowoczesna platforma do tworzenia własnego sklepu. Bogaty panel umożliwia podgląd wykresów sprzedaży, historię zakupów, tworzenie podstron w sklepie, podpięcie własnej domeny, tworzenie celów miesięcznych oraz voucherów.

Komunikacja z serwerem odbywa się za pomocą dołączonej wtyczki, dzięki czemu eliminuje to problemy z zablokowanym RCON'em na współdzielonych hostingach.

Przykładowy wygląd sklepu.

Itemshop posiada bogatą liczbę pośredników płatności a liczba jego funkcji zależy od wybranego planu, którego ograniczeniem jest maksymalna kwota miesięcznego przychodu. Główną jego wadą jest brak możliwości pełnej modyfikacji wyglądu sklepu, a jedynie wprowadzanie drobnych zmian stylistycznych za pomocą CSS (od planu Pro).

Strona: Automatyczny ItemShop Minecraft - SklepMC
Cena: darmowy (z płatnymi planami)
Motywy: tak

2. SpaceIS

Kolejnym sklepem na naszej liście jest SpaceIS. Sklep ten posiada rozbudowane statystyki sprzedaży, możliwość wyboru lub zakupu szablonów, nielimitowaną liczbę serwerów, voucherów i usług oraz wsparcie dla RCON. Dodatkowo itemshop umożliwia uruchomienie go pod własną domeną, a sama możliwość modyfikacji strony jest dużo bardziej rozbudowana niż w SklepMC. Projekt posiada również większą liczbę pośredników płatności.

Strona: SPACEIS - TWÓJ ITEMSHOP
Cena: płatny
Motywy: tak

3. VIshop

VIshop to darmowy, automatyczny itemshop dla serwerów Minecraft. Nie ma żadnych limitów oferując intuicyjny i nowoczesny panel, dzięki któremu łatwo i szybko skonfigurujesz własny sklep. Nowością w tym sklepie jest rynek darmowych motywów tworzonych przez klientów. Tak jak w przypadku SklepMC, itemshop do komunikacji z serwerem używa własnego pluginu.

Przykładowy wygląd sklepu.

Strona: VIshop - darmowy itemshop Minecraft
Cena: darmowy
Motywy: tak