Dynmap - mapa Twojego serwera Minecraft

· Przeczytasz w 1 min
Dynmap - mapa Twojego serwera Minecraft
Dynmap

Jedną z najciekawszych wtyczek, które powstały w historii serwerów Minecraft są wszelkiego rodzaju mapy, dzięki którym bez uczestniczenia w grze na serwerze, gracze mogą podglądać cały wirtualny świat. Dzięki nim społeczność serwera może dzielić się lokalizacjami swoich budowli, odkrywać nowe tereny lub obserwować postępy innych graczy.

Jedną z najciekawszych wtyczek tego typu jest Dynmap — mapa podobna do Map Google dla Twojego serwera Minecraft, którą można wyświetlić w przeglądarce. Jest łatwa w konfiguracji podczas korzystania ze zintegrowanego serwera internetowego, który działa od razu po zainstalowaniu, a jednocześnie można go zintegrować z istniejącymi witrynami internetowymi działającymi na serwerach WWW.

Przykładowa dynmap'a

Istnieją również komponenty umożliwiające dodawanie/usuwanie funkcji, aby dostosować Dynmap do swoich potrzeb. Korzystając z komponentów dostarczanych z Dynmap, można korzystać z dymków czatu, czatu między siecią a grą oraz konfigurowalnych znaczników, obszarów i linii.

Funkcje pluginu Dynmap

  • Wysoce konfigurowalne mapy dla każdego świata.
  • Aktualizacje w czasie rzeczywistym: mapy są zsynchronizowane z światem w czasie rzeczywistym, a aktualizacje są wyświetlane, gdy Twoja przeglądarka jest otwarta.
  • Gracze z awatarami są widoczni na mapie.
  • Wiadomości z czatu są widoczne na mapie.
  • Osoby przeglądające mapy mogą rozmawiać z graczami w grze.
  • Widoczność czasu i pogody na serwerze.
  • Integracja z WorldGuard, Residence, Towny i Factions, które mogą być widoczne na mapie (poprzez odpowiednie wtyczki Dynmap-*).

Pobierz wtyczkę z https://www.spigotmc.org/resources/dynmap%C2%AE.274/ lub skorzystaj z naszego archiwum.

SHA256 8580EB96B74A703E8160DBC4900E31DB8C5299C56D5D2C6DA422ED136FED8719