Snapshot 23w12a i 23w13a - nowa struktura, dzbanecznik, odłamki ceramiki i szablony kowalskie

· Przeczytasz w 2 min
Snapshot 23w12a i 23w13a - nowa struktura, dzbanecznik, odłamki ceramiki i szablony kowalskie

Gracze Minecrafta mogą już cieszyć się najnowszymi funkcjami i ulepszeniami w grze, dzięki wydanemu niedawno snapshotowi. Aktualizacja ta zawiera wszystkie zmiany i dodatki z paczki eksperymentalnej "Update 1.20", czyniąc je częścią standardowej gry.

Jedną z najbardziej ekscytujących nowych funkcji jest Kalibrowany skulkowy czujnik, który można wytworzyć przy użyciu jednego Sculk Sensor i trzech odłamków ametystu. Czujnik ten pozwala graczom na filtrowanie wibracji w zależności od ich poziomu częstotliwości i może być dostosowany za pomocą sygnału z czerwonego proszku (redstone). Dodatkowo, gdy Sculk Sensor otrzyma wibrację, blok ametystu umieszczony obok niego ponownie wyemituje jej częstotliwość jako osobną wibrację w swojej lokalizacji.

Kolejnym wartym uwagi dodatkiem jest możliwość edycji tekstu tabliczki po jej umieszczeniu w świecie. Gracze mogą również wybrać oddzielny tekst i kolory po obu stronach tabliczki, które mogą być woskowane, aby zapobiec dalszej edycji.

Podejrzany żwir

Snapshot wprowadza również Ruiny Szlaku, 16 Odłamków Ceramiki rozmieszczonych pomiędzy pięcioma stanowiskami archeologicznymi, pięć nowych dodatków do pancerza (cztery w Ruinach Szlaku i jeden w Starożytnym Mieście) oraz podejrzany piasek/żwir i jajo Sniffer'a w Ruinach Oceanu. Dodatkowo, dodano nowy kwiat do gry - dzbanecznik, który można znaleźć za pomocą Sniffera.

Jajko Sniffera (postawione na mchu wykluje się po 10 minutach, na innych blokach po 20)

Ten snapshot zawiera kilka zmian, takich jak znaczące poprawki częstotliwości wibracji wielu akcji w grze oraz możliwość łączenia dźwięków kroków dla bloków, przez które się przechodzi i na które się wchodzi. Cząsteczka efektu wither'a i kolor mikstury powolnego spadania zostały również dostosowane do lepszej rozróżnialności. Ponadto, graficzny interfejs użytkownika może być teraz skalowany na ekranie ustawień wideo poprzez przytrzymanie Ctrl i przewijanie kółka myszy.

Dzbanecznik - nowy kwiat w Minecraft

Wreszcie, snapshot usuwa kilka błędów i usterek, takich jak zastępowanie przez moby broni trzymanej w głównej ręce zbroją, ponowne wczytywanie świata resetuje podarowany brązowy grzyb, a udekorowane garnki nie odtwarzają dźwięku niszczenia w trybie kreatywnym.