Snapshot 22w14a - nowy kompas, namorzynowe bagna oraz odłamek echa

· Przeczytasz w 2 min
Snapshot 22w14a - nowy kompas, namorzynowe bagna oraz odłamek echa

Przed nami jeden z najbardziej błotnistych snapshotów. W tym wydaniu skupiono się głównie na odświeżeniu bagien, które stały się bardziej klimatyczne dla graczy Minecraft.

W poprzednim snapshocie 22w13a otrzymaliśmy zapowiadanego od dłuższego czasu Allay'a. To wydanie zawiera nowy ciekawy przedmiot, którym jest nowy kompas.

Zmiany w snapshocie

Odłamek echa

Odłamek echa może zostać znaleziony w skrzyniach umieszonych w Starożytnych Miastach i jest wymagany do wytworzenia kompasu odrodzenia.

Kompas odrodzenia

Kompas odrodzenia wskazuje miejsce, w którym nastąpiła ostatnia śmierć gracza. Igła kompasu obraca się w sposób losowy, jeśli kompas nie jest aktualnie trzymany w dłoni gracza, gracz nie zginął lub znajduje się w innym wymiarze, niż ostatnie miejsce śmierci.

Namorzynowe bagna

Namorzynowe bagna to nowy wariant biomu z nowymi drzewami, który występuje w pobliżu ciepłych biomów takich jak pustynia czy dżungla. Nie spotkamy na nich chatki wiedźmy. Na nowych drzewach można znaleźć gniazda pszczół, a z sadzonek wypadających z liści można wyhodować nowe drzewa namorzynowe. W tym biomie można spotkać żaby oraz szlam, lecz nie występują tam tam krowy, świnie, owce oraz kurczaki. Większa część biomu jest pokryta szlamem.

Pozostałe zmiany

  • Dodano dwa nowe osiągnięcia: You Got a Friend in Me oraz Birthday Song.
  • Żaby zabijają swoją zdobycz, używając podstawowego ataku o sile 6 (łatwy), 10 (normalny) oraz 15 (trudny).