Silniki serwera Minecraft 1.18 / 1.18.1 / 1.18.2 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity, Purpur

· Przeczytasz w 3 min
Silniki serwera Minecraft 1.18 / 1.18.1 / 1.18.2 - Spigot, PaperSpigot, Tuinity, Purpur

Podstawą dla każdego serwera Minecraft jest dobór odpowiedniego silnika, który jest idealną bazą do dalszej rozbudowy tworzonego serwera. W tym krótkim poście przedstawię jedne z najpopularniejszych silników Minecraft na wersje 1.18.

Zmiany w Minecraft 1.18

Aktualizacja Minecraft 1.18: Caves & Cliffs Part 2 oficjalnie wydana!
Aktualizacja Caves & Cliffs została oficjalnie wydana. Druga część przynosi sporo zmian w generowaniu świata, w tym zwiększenie jego wysokości poniżej poziomu bedrocka oraz nowe, olbrzymie jaskinie. Eksplorując kwadratowy świat Minecrafta gracz może się natknąć na nowe, ogromne masywy górskie, k…

Spis dostępnych silników

Ten spis jest stale aktualizowany o poprawione wersje silników Minecraft, z uwagi na wykrytą niedawno lukę w zabezpieczeniach jednej z bibliotek, na których bazuje gra. W przypadku silników z dopiskiem (wymaga łatki) wymagany jest dodatkowy patch, o którym wspomniano w poniższym wątku.

Minecraft: potężna luka zabezpieczeń. Dotyczy również serwerów.
W ostatnim czasie na świat ukazała się bardzo niebepieczna luka w grze Minecraft, która pozwala na zdalne wywołanie kodu na maszynie dowolnego gracza. Firma Mojang zidentyfikowała lukę w postaci exploita w Log4j - popularnej bibliotece logowania Java. Dotyczy ona wielu usług - w tym Minecraft Java E…

Vanilla

Serwer vanilla to silnik tworzony przez Mojang, który nie obsługuje instalacji dodatkowych pluginów oraz rozbudowanych optymalizacji. Idealnie nadaje się do gry ze znajomymi w 3 do 5 osób.

Spigot

Spigot to jeden z popularniejszych silników Minecraft zawierający podstawowe optymalizacje oraz wsparcie dla pluginów.

PaperSpigot

PaperSpigot to fork silnika Spigot, który oferuje dodatkową optymalizacje rozgrywki oraz mechanik gry. Idealnie pasuje do większych serwerów, które mają problemy z lagami.

Purpur

Purpur to fork silnika Tuinity, który celuje w dogłębną optymalizacje serwera, dzięki czemu umożliwia obsługę większej liczby graczy online na identycznym serwerze fizycznym.

Poradnik dotyczący optymalizacji serwera

Optymalizacja serwera Minecraft 1.12.2 - 1.16.5 / 1.17
Wstęp… Optymalizacja jest czynnikiem złożonym, który zależy od konfiguracji naszego serwera oraz maszyny, która go hostuje. Wybierając hosting unikajcie ofert używających frazy nielimitowany ram, ponieważ taki nie istnieje. Minecraft nie dzieli się na wersje gorsze, ani lepsze. Każdy serwer można do…