Minecraft Snapshot 23w07a - Wiśniowy gaj, Snifer i archeologia

· Przeczytasz w 2 min
Minecraft Snapshot 23w07a - Wiśniowy gaj, Snifer i archeologia

Minecraft to popularna sandboksowa gra wideo opracowana i opublikowana przez Mojang Studios. Mojang Studios często wydaje aktualizacje i migawki dla gry, które wprowadzają nowe funkcje, zmiany i poprawki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszemu Snapshotowi Minecrafta, który zawiera kilka eksperymentalnych funkcji, zmian i poprawek.

Eksperymentalne funkcje

Mob Sniffer

Sniffer to nowy pasywny mob, którego nie można oswoić. Węszy on w powietrzu i od czasu do czasu kopie w poszukiwaniu nasion.

Torchflower

Nasiono Torchflower może zostać zasadzone na polu uprawnym i wyrośnie z niego kwiat, który może zostać wykorzystany do hodowli Snifferów. W pełni rozwinięty kwiat może zostać zebrany, przesadzony i przetworzony na barwnik.

Archeologia

Podejrzany Piasek

Podejrzany piasek wyróżniony na tle zwykłego piasku

Podejrzany piasek to nowy blok, który można znaleźć w pustynnych świątyniach i pustynnych studniach, i można go szczotkować za pomocą pędzla.

Dekorowana waza

Dekorowana waza

Dekorowane Garnki mogą być wykonane z czterech odłamków ceramiki. Możesz zastąpić obie strony cegłą, aby stworzyć Dekorowane Garnki bez obrazków.

Wiśniowy Gaj

Wiśniowy gaj - nowy biom w Minecraft

Wiśniowy Gaj to lasy złożone z białych i różowych drzew wiśni. Drzewa są rozmieszczone w rozsądnych odstępach, tworząc polany. W krajobrazie jest mnóstwo kwiatów, takich jak różowe żonkile, bzy, piwonie i konwalie. Kwitnące krzewy dębowe i koniczyny są również obecne w lesie. W lesie można spotkać wiele pasywnych mobów, jak np. owce. Z wielu kwiatów wokół biomu można zrobić barwniki, które można wykorzystać do farbowania owiec i uzyskania kolorowej wełny.

Zmiany w snapshocie

  • 🛠️ Crafting na stół rzemieślniczy zostaje odblokowany natychmiast po utworzeniu nowego świata
  • 🎵 Podczas odtwarzania płyty muzycznej szafa grająca emituje sygnał redstone o wartości 15; Droppery i hoppery mogą teraz wchodzić w interakcje z szafami grającymi

Poprawione błędy

  • 👻 Allay czasami mają kilkusekundowe opóźnienie zanim zdecydują się podążać za graczem.
  • 🏇 Gracz zostaje wyrzucony z serwera za latanie w ekranie śmierci, gdy umiera na koniu lub wielbłądzie.
  • 💥 Gra zawiesza się podczas nawigacji za pomocą klawiszy strzałek po zmianie przypisania klawiszy.
  • 🐴 Gracze nie mogą zsiąść z konia podczas jazdy na item_display, block_display i text_display za pomocą komendy /ride.
  • ✨ Resource Pack nie ładuje się, jeśli zawiera odniesienie do nieistniejących cząsteczek.