FlameCord - ogranicz luki bezpieczeństwa w BungeeCord

· Przeczytasz w 1 min
FlameCord - ogranicz luki bezpieczeństwa w BungeeCord

Od czasu powstania pierwszych serwerów Minecraft pojawiły się osoby, które za wszelką cenę chcą niszczyć projekty konkurencji. O ile większe serwery nie mają problemu z atakami, tak w przypadku startujących projektów szansa na skuteczną ochronę i skuteczne ograniczenie skutków ataku jest wyjątkowo niska. Podczas gdy twój serwer jest uziemniony przez atak, możesz stracić większość aktualnych graczy – co w konsekwencji przełoży się na ewentualne zarobki oraz dalsze utrzymanie projektu. Z pomocą przychodzi prezentowany silnik FlameCord, który łączy wydajność oraz poprawki ograniczające szanse na “uziemnienie” serwera.

Informacje o FlameCord

Jest to rozbudowany fork silnika BungeeCord zawierający dodatkowe łatki, które pomagają w ochronie serwera Minecraft. Jego działanie polega na ograniczeniu liczby pakietów, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie serwera Minecraft.

Powstał pierwotnie jako darmowa alternatywa dla płatnych silników oraz pluginów, które oferowały pozorną ochronę serwera – zajmując niepotrzebnie ram i powodując więcej problemów z działaniem, niż otrzymywanych korzyści dla właściciela. Od kilku ostatnich wersji FlameCord stał się płatny, jednak jego kod źródłowy jest nadal dostępny za darmo dla każdego.

W czasie pisania tego artykułu proxy FlameCord wspiera wersje Minecraft od wersji 1.7 do 1.19.

Dostępne komendy

Silnik posiada trzy wbudowane polecenia. Są to komendy:

/flamecord reload – Wykonuje przeładowanie plików konfiguracyjnych.
/flamecord – Wyświetla listę dostępnych poleceń.

Uprawnienie wymagane do używania powyższych poleceń to flamecord.usage.

Instalacja FlameCord

Instalacja silnika jest prosta i ogranicza się do podmiany aktualnego pliku JAR serwera BungeeCord lub WaterFall na pobrany plik z silnikiem. Po wykonanej podmianie należy włączyć serwer. To wszystko!

Pobieranie silnika FlameCord

Silnik możesz pobrać z poniższego linku. Do jego pobrania wymagana jest rejestracja na stronie BuiltByBit i zakup proxy za kwotę $4.99.

Jeśli nie chcesz płacić, możesz samodzielnie zbuildować FlameCorda z kodu dostępnego w serwisie GitHub. Jeśli chcesz artykuł o tym, jak buildować pluginy lub silniki Minecraft z kodu źródłowego zostaw komentarz poniżej.

https://builtbybit.com/resources/flamecord-ultimate-antibot-system.13492/